4 خرداد 1403

متخصصان مکمل تقویت بینایی

نیک سینا افتخار این را دارد تا همواره از نقطه نظر متخصصان و کارشناسان استفاده نماید. نظر برخی از صاحب نظران در خصوص مکمل بینایی ویمکسیر را مشاهده می‌نمایید.

دکتر اسماعیل مهران
دکتر اسماعیل مهران متخصص و جراح چشم

مکمل بینایی ویمکسیر را بیش از دو سال است که برای بیماران بالای 50 الی 60 سال تجویز می‌نمایند و اعتقاد دارندکه مصرف روزانه مکمل‌های بینایی حاوی 20 میلی گرم لوتئین و 0.5 میلی گرم زیگزانتین می‌تواند در به تاخیر انداختن و یا تسریع روند درمان برخی بیماری‌های چشمی مانند AMD موثر باشد.

دکتر غلامرضا سلیمانیان
دکتر غلامرضا سلیمانیان جراح و متخصص بیماری‌های چشم

دکتر غلامرضا سلیمانیان معتقدند که تمامی افراد در همه رده‌های سنی می‌توانند از مکمل بینایی مصرف نمایند، گرچه مصرف این محصول در افراد میانسال و افراد مسن و افرادی که درگیر بیماری‌های چشمی هستند، بیشتر توصیه می‌گردد. همچنین توصیه می‌نمایند تا افرادی که به صورت مستمر از وسایل الکترونیکی از قبیل: رایانه، تلفن همراه و … استفاده می‌نمایند نیز از این مکمل حتما مصرف نمایند. این مکمل به‌طور نسبی سبب تأخیر در شروع بیماری‌های مرتبط با چشم از قبیل: AMD ، کاتاراکت، گلوکوم و … خواهد شد. ضمن آنکه توصیه دارند تا ساکنین کلان شهرها که بیشتر درگیر آلودگی هوا هستند، مصرف مکمل‌های بینایی را جدی‌تر بگیرند.

دکتر هاشمی
دکتر امین هاشمی دارو ساز

آقای دکتر برای تمامی افراد مسن، مکمل بینایی حاوی ۲۰ میلیگرم لوتئین ، ۰/۵ میلیگرم زیگزانتین، ۱۵ میلیگرم زینک، ۱۰۰۰ واحد بین المللی ویتامین A و ۴۰ واحدبین المللی ویتامین E را مناسب دانسته و معتقدند كه مصرف روزانه این مكمل می‌تواند سبب کاهش شيوع بيماريهای چشمی از قبيل كاتاراكت، AMD، گلوکوم و… شود. ایشان همچنین با توجه به شناختی که از مکمل بینایی ویمکسیر دارند، این مکمل را بعنوان یکی از برندهای خوب بازار به افرادی که مکمل بینایی نیاز داشته باشند، توصیه کرده و خواستار تعدیل قیمت این نوع مکمل به جهت توسعه مصرف‌کنندگان می‌باشند.

دکتر فرانک مهدوی داروساز

مکمل چشم ویمکسیر حاوی دو آنتی اکسیدان قوی بوده و این مواد قادر هستند، در برابر رادیکال های آزاد که همواره چشمهای ما در معرض آنها قرار دارند محافظت کرده و دید در شب را افزایش دهند. همچنین به افرادی که مبتلا به آب مروارید هستند و یا به علت آب مروارید عمل چشم انجام داده اند توصیه می‌شود، زیرا که حاوی مقادیر بالایی از لوتئین بوده و برای افراد مبتلا به کاتاراکت بسیار مناسب است.

دکتر مائده یعقوبی
دکتر مائده یعقوبی داروساز

با توجه به این موضوع که مدت مدیدی به علت کرونا، آموزش ها به صورت آنلاین بود و دانش آموزان و دانشجویان و مدرسین ملزم به استفاده از سیستم های آنلاین بودند، که این امر موجب آسیب به سلول های حساس به نور چشم می‌شود ، محصول مکمل تقویت بینایی ویمکسیر برای رفع مشکلات ناشی از استفاده طولانی مدت از رایانه بسیار مناسب است.

متخصصان مکمل بهبود عملکرد مغز

نیک سینا افتخار این را دارد تا همواره از نقطه نظر متخصصان و کارشناسان استفاده نماید. نظر برخی از صاحب نظران در خصوص مکمل مغز ویمکسیر را مشاهده می‌نمایید.

دکتر شیما بهشاد داروساز
دکتر پریسا رحیمی داروساز

سيتي‌کولين يک واسطه مهم در سنتز فسفاتيديل کولين مي‌باشد. فسفاتيديل کولين از اجزا مهم غشا سلولي است. مطالعات متعدد حيواني و چند مطالعه انساني اثرات مفيد سيتي کولين را در سکته مغزي، اختلال حافظه و اختلالات شناختي نشان داده‌اند. مطالعات دیگری به صورت کارآزمايي باليني در بيماران 50-70 ساله‌اي که براي اولين بار در محل شريان مغزي مياني دچار سکته مغزي شده بودند، انجام شده است. بر اساس اين مطالعه بيماراني که مکمل سيتي کولين دريافت کرده بودند در هفته چهارم به طور قابل ملاحظه‌اي نسبت به گروه شاهد از بهبودي بيشتري برخوردار بودند.

دکتر فرانک مهدوی داروساز

سیتی‌کولین یک واسطه ضروری در فرایند بیوسنتز فسفولیپیدهای ساختاری در غشای سلول می‌باشد. بعنوان مکمل، سیتی کولین درپیشگیری و بهبود روند آلزایمر و سایر انواع فراموشی، ضربه به سر، بیماری‌های مغزی عروقی نظیر سکته، کاهش حافظه ناشی از کهولت سن، بیماری پارکینسون، ADHD و گلوکوم به کار می‌رود.

دکتر مائده یعقوبی داروساز

آلزایمر نوعی بیماری نورودژنراتیو مغزی است که در آن نورون‌ها به ویژه نورون‌های کولینرژیک مغز تخریب شده و فرد دچار نقصان حافظه می‌شود. درمان و مراقبت از بیماران آلزایمری هزینه سنگینی را در زمینه سلامت به خود اختصاص می‌دهد. تلاش‌ها و تحقیقات وسیعی جهت تولید ترکیبات دارویی جدید در پیشگیری، بهبود و یا درمان آلزایمر صورت گرفته است. شواهد بیان می‌کنند که مکمل تقویت حافظه ویمکسیر، حاوی سیتی‌کولین در تولید فسفولیپیدهای غشایی و سیستم استرس اکسیداتیو درگیر می‌باشد. این مکمل احتمالا می‌تواند یک مکانیسم محافظتی در پاسخ به القای آمیلوئیدی در آلزایمر باشد.

دکتر مائده یعقوبی
دکتر شیما بهشاد داروساز

سکته مغزی ایسکمیک حاد به صورت یک اپیزود ناگهانی از اختلال در عملکرد مغز تعریف می‌شود که در اثر انسداد در عروق خونی مغز ایجاد می‌شود. این وضعیت، عامل اصلی ناتوانی طولانی‌مدت و دومین علت اصلی مرگ‌ومیر به شمار می‌آید. مکمل تقویت حافظه سیتی‌کولین (Citicoline) ویمکسیر، ماده‌ای است که می‌تواند از مرگ سلول‌های مغزی که در نزدیکی منطقه آسیب‌دیده مغزی قرار دارند، پیشگیری کند.

متخصصان مکمل بهبود عملکرد قلب

نیک سینا افتخار این را دارد تا همواره از نقطه نظر متخصصان و کارشناسان استفاده نماید. نظر برخی از صاحب نظران در خصوص مکمل قلب ویمکسیر را مشاهده می‌نمایید.

دکتر الهام هاشمی
دکتر الهام هاشمی متخصص قلب و عروق

دکتر الهام هاشمی مصرف مکمل امگا۳+کوکیوتن ویمکسیر را علاوه بر بیماران دارای چربی خون بالا، و بیمارانی که HDL پایینی دارند، به افراد سالم نیز توصیه می‌نمایند. همچنین به افرادی که در پروسه درمان خود داروهای استاتینی مصرف می‌نمایند، این مکمل به جهت کاهش عوارض داروها، توصیه می‌شود. ترکیب امگا۳ به همراه کوکیوتن، ترکیب بسیار مؤثرتری از هر یک از این مکمل ها به صورت جداگانه می‌باشد، لذا ایشان مصرف این مکمل را پیشنهاد می‌دهند.

دکتر علی شمالی
دکتر علی شمالی فوق تخصص جراحی قلب و عروق

افراد ناتوان، ضعیف و مسن همچنین افرادی که رژیم غذایی مناسبی ندارند و یا فعالیت فیزیکی ایشان محدود است میبایست از مکمل امگا۳+کوکیوتن استفاده نمایند. علاوه بر افراد فوق به بیمارانی که مبتلا به کلسترول بالا هستند نیز مصرف این مکمل توصیه میگردد. مصرف این مکمل در کاهش عوارض جانبی داروهای استاتینی نیز پیشنهاد می شود. توصیه ایشان مبنی بر مصرف توأم مکمل امگا ۳ و کوکیوتن می باشد و با توجه به شناخت ایشان از مکمل امگا۳+کوکیوتن ویمکسیر، محصول نیک سینا اکسیر، عموماً این مکمل را جهت بیماران خود در صورت لزوم توصیه می‌نمایند.

دکتر آزاده فلاح رستگار
دکتر آزاده فلاح رستگار متخصص قلب و عروق

سرکار خانم دکتر رستگار با مکمل امگا۳+ کوکیوتن ویمکسیر آشنایی کامل دارند و این محصول را برای اکثر بیمارانشان با هر رده سنی که دچار مشکلات قلبی و عروقی می‌باشند توصیه و تجویز می نمایند. همچنین ایشان برای بیمارانی که به دلیل کهولت سن و یا سبک نادرست تغذیه‌ای دچار کلسترول بالا می‌شوند، در کنار مصرف داروهای استاتینی (کاهنده کلسترول)، مکمل امگا۳+کوکیوتن ویمکسیر را تجویز می‌نمایند.