4 خرداد 1403

ویمکسیر

نیک سینا اکسیر

مکمل بهبود عملکرد مغز

فسفولیپیدها ساختارهایی بسیار مهم در سلول های مغزی می‌باشند. این ساختارها نقش حیاتی و اساسی در کارکرد سلول های مغزی بر عهده دارند. مهمترین فسفولیپیدهای بدن شامل فسفاتیدیل کولین، فسفاتیدیل اتانول آمین، فسفاتیدیل اینوزیتول و اسفنگومیلین ها می‌باشند. عملکرد سلول های عصبی، انتقال سیگنال ها و تمام پیام‌های شیمیایی و توانایی بازسازی غشاء سلول‌های عصبی در مغز کاملا به سلامت این ساختارها وابسته است. بر اساس معتبرترین و به روزترین مقالات، هرگونه تخریب و عدم توانایی در بازسازی این ساختارها، اثر مستقیم بر کاهش عملکرد مغز و حافظه دارد.

مکمل تقویت مغز

مکمل کمک به بهبود مغز

بیماری پارکینسون و سیتی کولین

بیماری پارکینسون اختلال پیش‌رونده، مخرب و درازمدت دستگاه عصبی مرکزی است که عمدتاً سیستم حرکتی بدن را مختل می‌کند. نشانه‌های حرکتی این بیماری به علت از بین رفتن سلول‌ها در توده سیاه مغز و در نتیجه کاهش دوپامین (که یک انتقال دهنده عصبی است) رخ می‌دهد. دوپامین برای حفظ الگوهای حرکتی طبیعی بدن اهمیت زیادی دارد. تحقیقات به تازگی اثبات کرده که استفاده از سیتی کولین به عنوان یک کمک درمانگر در کنار داروهای درمان کننده‌ی پارکینسون، در روند بهبود این بیماران و بازگشت میزان دوپامین نرمال در مغز و بازگشت حرکات طبیعی بدن و کاهش لرزش و کم رنگ شدن اختلالات شناختی کمک مهم و موثری می‌باشد.

سیتی کولین

سیتی کولین مهم‌ترین پیش‌ساز فسفاتیدیل کولین در سلول‌های مغزی است. این ماده همچنین در ساخت و ترمیم DNA و RNA، همچنین ساخت گیرنده‌های عصبی و جلوگیری از تجزیه اتانول آمین و اینوزیتول نقش بسیار مهمی ایفا می‌نماید. سیتی کولین نقش بسزایی در بازسازی سلول‌های عصبی و جلوگیری از تخریب بیش‌تر آن‌ها پس از تجربه ایسکمی در مغز(کاهش خون و اکسیژن رسانی) و سکته مغزی دارد. این ماده همچنین در تسریع روند بهبود ضایعات مغزی و افزایش هوشیاری و فعالیت مغز تاثیر بسزایی دارد. در بیمارانی که سکته مغزی را تجربه کرده‌اند،مکمل بهبود عملکرد مغز سیتی کولین به عنوان یک ماده بسیار موثر می‌تواند در توان‌بخشی مجدد و افزایش کیفیت زندگی آن‌ها تاثیر بسزایی داشته باشد.

بیماری آلزایمر و سیتی کولین

بیماری آلزایمر که یکی از شایع‌ترین بیماری‌های دوران سالمندی است؛ حاصل از تجمع و ازدیاد مقدار آملوئید بتا در مغز است. این ماده سبب اختلال در فرآیند شناختی و مشکلات جدی یادگیری و ایجاد اختلال در بخش مهارت مغز می‌شود بدین معنا که فرد قادر به انجام کارهایی که در گذشته در آن ماهر بود، نخواهد بود. سیتی کولین به عنوان یک مکملِ کمک درمانِ اثر‌بخش در کاهش و کنترل روند تولید پلاک‌های آملوئید بتا و همچنین ارتقا عملکرد مغز، در بهبود کیفیت زندگی افراد مبتلا به آلزایمر و بازتوانی عملکردشان نقش قابل توجهی دارد.

مکمل کمک به بهبود مغز ویمکسیر

هر قوطی مکمل بینایی شامل ۳۰ عدد قرص می باشد که هر قرص از اجزاء زیر تشکیل شده است

0 +

میلی گرم سیتی کولین

اگر به تقویت حافظه خود اهمیت میدهید همین الان کاری انجام دهید

ویژگی ها و عملکرد

ساخت گیرنده های عصبی

ارتباطات عصبی کارآمدتر

محافظت از تخریب و آسیب سلول های مغزی

تقویت عملکرد مغز (تمرکز، حافظه و یادگیری)

حفاظت شیمیایی از مغز در برابر آسیب های مغزی

کمک به پیشگیری و کنترل پارکینسون

ساخت و ترمیم RNA و DNA

نظرات کارشناسان مکمل تقویت مغز

نیک سینا اکسیر افتخار این را دارد تا همواره از نقطه نظر کارشناسان استفاده نماید. نظر برخی از صاحب نظران در خصوص مکمل بینایی ویمکسیر را مشاهده می نمایید

دکتر شیما بهشاد داروساز
دکتر پریسا رحیمی داروساز

سيتي‌کولين يک واسطه مهم در سنتز فسفاتيديل کولين مي‌باشد. فسفاتيديل کولين از اجزا مهم غشا سلولي است. مطالعات متعدد حيواني و چند مطالعه انساني اثرات مفيد سيتي کولين را در سکته مغزي، اختلال حافظه و اختلالات شناختي نشان داده‌اند. مطالعات دیگری به صورت کارآزمايي باليني در بيماران 50-70 ساله‌اي که براي اولين بار در محل شريان مغزي مياني دچار سکته مغزي شده بودند، انجام شده است. بر اساس اين مطالعه بيماراني که مکمل سيتي کولين دريافت کرده بودند در هفته چهارم به طور قابل ملاحظه‌اي نسبت به گروه شاهد از بهبودي بيشتري برخوردار بودند.

دکتر فرانک مهدوی داروساز

سیتی‌کولین یک واسطه ضروری در فرایند بیوسنتز فسفولیپیدهای ساختاری در غشای سلول می‌باشد. بعنوان مکمل، سیتی کولین درپیشگیری و بهبود روند آلزایمر و سایر انواع فراموشی، ضربه به سر، بیماری‌های مغزی عروقی نظیر سکته، کاهش حافظه ناشی از کهولت سن، بیماری پارکینسون، ADHD و گلوکوم به کار می‌رود.

دکتر مائده یعقوبی داروساز

آلزایمر نوعی بیماری نورودژنراتیو مغزی است که در آن نورون‌ها به ویژه نورون‌های کولینرژیک مغز تخریب شده و فرد دچار نقصان حافظه می‌شود. درمان و مراقبت از بیماران آلزایمری هزینه سنگینی را در زمینه سلامت به خود اختصاص می‌دهد. تلاش‌ها و تحقیقات وسیعی جهت تولید ترکیبات دارویی جدید در پیشگیری، بهبود و یا درمان آلزایمر صورت گرفته است. شواهد بیان می‌کنند که مکمل تقویت حافظه ویمکسیر، حاوی سیتی‌کولین در تولید فسفولیپیدهای غشایی و سیستم استرس اکسیداتیو درگیر می‌باشد. این مکمل احتمالا می‌تواند یک مکانیسم محافظتی در پاسخ به القای آمیلوئیدی در آلزایمر باشد.

دکتر مائده یعقوبی
دکتر شیما بهشاد داروساز

سکته مغزی ایسکمیک حاد به صورت یک اپیزود ناگهانی از اختلال در عملکرد مغز تعریف می‌شود که در اثر انسداد در عروق خونی مغز ایجاد می‌شود. این وضعیت، عامل اصلی ناتوانی طولانی‌مدت و دومین علت اصلی مرگ‌ومیر به شمار می‌آید. مکمل تقویت حافظه سیتی‌کولین (Citicoline) ویمکسیر، ماده‌ای است که می‌تواند از مرگ سلول‌های مغزی که در نزدیکی منطقه آسیب‌دیده مغزی قرار دارند، پیشگیری کند.