8 بهمن 1400 05:11

مکمل کمک به بهبود قلب

نظرات کارشناسان در خصوص مکمل های کمک به بهبود کارایی قلب را در زیر مشاهده می نمایید

دکتر مائده یعقوبی
دکتر مائده یعقوبی داروساز

کیوتن به سلامت قلب از طرق مختلف کمک می‌کند. به عنوان یک آنتی اکسیدان از اکسید شدن کلسترول بد(LDL) و تبدیل آن به ماده چسبنده که باعث افزایش خطر گرفتگی رگ‌های قلب می‌شود جلوگیری می‌کند.

دکتر فرانک مهدوی داروساز

کیوتن باعث تقویت عضلات قلب می‌گردد و همچنین کمک به حفظ سلامت رگ‌ها و خاصیت ارتجاعی آن‌ها می‌کند. کیوتن همچنین باعث کاهش فشارخون و از طرق ذکر شده باعث افزایش سلامت قلب می‌شود که مکمل ویمکسیر، می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

دکتر پریسا رحیمی داروساز

کیوتن همراه با سایر مواد مغذی از قبیل ویتامین E و اسیدهای چرب امگا 3 به کاهش التهاب در بدن کمک می‌کنند و مصرف دوز استاندارد از مکمل های کیوتن در افراد مبتلا به بیماری ام اس و پارکینسون می‌تواند از علائم این بیماری‌ها بکاهد. بنابراین مصرف مکمل ویمکسیر ، به دلیل داشتن این ریز مغذی‌ها بسیار مناسب است.

دکتر شیما بهشاد داروساز
دکتر شیما بهشاد دکتر

امروزه با توجه به شرایط تغذیه‌ای و سبک زندگی، بیماران زیادی از کلسترول بالای خون رنج می‌برند و ملزم به مصرف داروهای کاهنده کلسترول هستند؛ این داروها مهارگرهای COA-HMG ردوکتاز مانند لواستاتین و سیمواستاتین هستند، مصرف این داروها ممکن است موجب مهار سنتز طبیعی کوآنزیم Q10 گردد مقادیر کاهش یافته کوآنزیم Q10ممکن است بیمار را در معرض عوارض جانبی ناشی از مصرف مهارگر های COA-HMG ردوکتاز به ویژه میوپاتی قرار دهد؛ بنابراین مصرف مکمل ویمکسیر، که حاوی مقادیر بالایی از کیوتن است به این دسته از افراد توصیه می‌گردد.